tag_error <txp:zem_prblock target="_blank"> ->  : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead  on line 46
Cykloklub Plzeň: Plzeňské časovky 2008 PILSEN STELL CUP
Hledání:
Naše vyjížďky - co se chystá a co bylo najdete
Seriál závodů Plzeňské časovky
Stránka retroprátybusu - naší CYKLOKLUBovny

Cykloklub

Závody

Region  |  Časovky

Plzeňské časovky 2008 PILSEN STELL CUP

Autor: Honza Hakl   03/15/08

Tak, a je tu slibované oficiální představení třetího ročníku Plzeňských časovek.


Vážení milovníci jízdního kola a bojovníci s chronometrem zvlášť,
jménem pořadatelského týmu Cykloklubu Plzeň vám přináším oficiální představení letošního seriálu.


Letos dochází díky v loňském roce navázané spolupráci se společnosti PILSEN STEEL s.r.o. k úpravě názvu seriálu, který od 3. ročníku bude vypadat takto:


Plzeňské časovky
PILSEN STEEL CUP


Zároveň od letošního ročníku máme tohle fantastické logo seriálu vytvořené v ateliéru Aeroplan – díky Giacommo.
Kdo poznáte a v komentářích první napíšete správně základní motivy loga, máte první start grátis.

Přehled všeho o prvním a druhém ročníku stejně jako všechny články a info o tom letošním jsou zde na ROZCESTNÍKU PLZEŇSKÝCH ČASOVEK


Samotné závody budou vypadat následovně:

  • Nadále budeme závodit v úterý
  • Nadále se budou jezdit časovky jednotlivců
  • Od loňska podržíme koncepci systému bodování celého seriálu
  • Opouštíme ale čistokrevný vrchařský seriál a přidáváme nové závody s menším (i nulovým!) převýšením
  • Nově umožníme „objednávku startovního času“
  • No, ale hlavně i nadále se pro vás budeme snažit ještě zlepšit pořadatelskou úroveň seriálu tak, aby pro vás byly závody co nejpříjemnějšíPřehled závodů
Některé závody s opakují, takže víte, co vás čeká a pozvánky a popisy tras budou na webu tedy mnohem dříve. U novinek bude pozvánka tak jako vloni vždy před každým závodem.


Začínáme stejně jako v loňském roce a to silniční časovkou na trase Starý Plzenec – Radyně a to v úterý 22. dubna v 17:30 hodin.

datum trasa typ délka km převýšení m mapa profil
ÚT 22. dubna Starý Plzenec – Radyně silniční závod do vrchu 3,76 204 ZDE ZDEDruhý závod – pro nás po pořadatelské stránce velká výzva, ale doufáme, že velká vývza i pro vás – závodníky. Kolegové s SKP Rapid Sportu nám vyšli vstříc a tak jsme na vás ušili 10 okruhů sólo jízdy na „Lopatárně“.

datum trasa typ délka km převýšení m mapa profil
ÚT 13. května 10 okruhů v areálu SKP Rapid silniční závod na okruhu 11 55    Třetí závod – první mimo asfalt – osobně se velmi těším a doufám, že klapne počasí, protože chystáme závod v Kyjovském lese a to dvojokruh o délce do osmi kilometrů s rozmanitou trasou v náherné přírodě a s vůní guláše…..
Trasu zveřejníme hned po dojenání trasy s vlastníky pozemků na čemž se nyní intenzivně pracuje.

datum trasa typ délka km převýšení m mapa profil
ÚT 10. června Kyjovský les MTB XC dvojokruh cca 6–8 150–200    Čtvrtý závod, to je loňská královská trasa Šťáhlavy – Raková s pověstným Lhůťákem – netřeba dalších komentářů

datum trasa typ délka km převýšení m mapa profil
ÚT 19. srpna Šťáhlavy – Raková silniční závod do vrchu 10,2 212 ZDE ZDELetošní druhý a zároveň poslední bajkový závodu bude loňská časovka z Košutky na Krkavec.

datum trasa typ délka km převýšení m mapa profil
ÚT 9. září Košutka – Krkavec MTB závod do vrchu 3,97 161 ZDE ZDENo a se závoděním se rozloučíme nově a doufáme, že od letoška již tradičně a to: pevným kilometrem na velodromu na Slovanech. Abychom to všechno stihli natrénovat a odzávodit, pojede se ve dvou termínech (každý z vás jen v jednom podle výběru). Tento závod lze jet na jakémkoliv jiném kole jen ne na dráhovce, kterou skoro nikdo z nás nemá a to na předem nahlášený převod, který bude pro celý závod stejný. K dispozici budeme pro oba termíny již od 16:00 hodin.

datum trasa typ délka km převýšení m mapa profil
ÚT 16. + 23. září velodrom Dynamo ZČE kilometr s pevným startem na dráze 1,0 0    3. ročník časovek se uzavře a celkové pořadí do světa pustíme na slavnostním vyhlášení opět v restauraci Hotelu Continental a to 14. října od 19:00 hodin.K pravidlům:
Vycházejí z loňských pravidel a co nejdříve je překlopíme do samostatného článku – prozatím stručně změny:
Udělování bodů vzhledem k času vítěze a času dosaženého jezdem se osvědčilo a zůstává.
Do celkového pořadí v seriálu se budou započítávat následující body (největší změna):
plné bodové ohodnocení ze čtyř nejlepších výsledků (nejvíce bodů) + 8% bodů z pátého nejlepšího výsledku a + 12% bodů za šestý výsledek.
Protože bychom rádi přizvali občas i nějaké profíky, aby bylo možné si to s nimi rozdat, vznikne kategorie P (profi), ve které pojedou všichni, kteří se závoděním na kole živí – jsou za to placeni stájí. Pro udělování bodů ale bude platit, že 100% bodů získá nejlepší závodník mimo kategorii P – tedy profík může získat třeba i 110% bodů (to aby ostatní zbytečně o body nepřicházeli). Ceny v kategoriii Profi budou symbolické.
Pravidla jsou ZDE


Prezence:
od letoška ještě vylepšíme možnosti účasti pro ty, kteří chtějí vyměnit atmosféru závodu v době, kdy nezávodí za trénink nebo musí být jinde než na závodech čekáním na start nebo na vyhlášení. Takže bude možné si předem e-mailem, telefonicky zarezerevovat čas, ve který bude chtít daný jedinec startovat a na tu dobu mu pak připravíme číslo a odprezentujeme ho chvilku před startem, po dojezdu si pak může odjet kam potřebuje. Tato služba bude zpoplatněná desetikačkou. Případné vyhrané ceny musí na místě převzít pověřený zástupce.


Časomíra:
Pořídili jsme fotobuňku ze které se budou časy ukladát do druhého počítadla. Tím se zpřesní měření času a hlavně se zrychlí zpacování výsledků, které se již nebudou přepisovat, ale jen se stáhnou z jednoho počítače do druhého. Čekají nás 2 závody na zkoušku, tak doufáme, že v ostrém provozu technika nezklame.


Tedy, v nejbližších týdnech by se měly objevit po Plzni a okolí plakáty stejně jako dopilujeme články na webu, do začátku dubna bude obnoveno značení na silničních trasách a přestože nás ještě čeká spousta práce a jendání, vy všichni už můžete začít trénovat na plný pecky, abychom se mohli poprvé společně potkat 22. dubna ve Starém Plzenci při prvním závodě a užít si to.


Na to se těší pořadatelský tým Cykloklubu Plzeň

Spolek cestovatelů Plzeň
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2006 Cykloklub Plzeň. Pravidla užívání.