tag_error <txp:zem_prblock target="_blank"> ->  : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead  on line 46
Cykloklub Plzeň: Plzeňské časovky - závod druhý
Hledání:
Naše vyjížďky - co se chystá a co bylo najdete
Seriál závodů Plzeňské časovky
Stránka retroprátybusu - naší CYKLOKLUBovny

Cykloklub

Závody

Region  |  Časovky

Plzeňské časovky - závod druhý

Autor: Honza Hakl   04/30/07

a to – na bajku na Krkavec
doplněný fotopopisem trasy


Druhým závodem letošních Plzeňských časovek je bajkový závod z Košutky na Krkavec.


Startujeme v Plzni u autosalónu Porsche na Košutce
Prezence je od 17:30 do 18:00 tedy dokud vás všechny neodbavíme.
Cíl je u rozhledny na Krkavci
Vyhlášení závodu proběhne v místě startu tj. u autosalónu Porsche na Košutce cca 15 minut po dojezdu posledního závodníka.Mapka je i tady v plném rozlišení (0,8 MB).
Profil – je tady – už nový.


A jak jsme to na vás vymysleli?
Po startu se přejede přes louku na asfaltku, kde se zhoupneme kolem zahrádek a rybníčků, abychom asfaltku opustili a odbočili vpravo na žlutou turistickou značku. Po krátkém sjezdíku k Boleveckému potoku začíná konečně první stoupání. Za potokem opustíme žlutou a jedeme stále rovně (no, tedy mírně vlevo) po široké cestě směr Ledecká silnice. Tu tečneme u její zatáčky a pokračujeme po souběžné cestě lesem až na lesní asfaltku z Chotíkova do Třemošné. Na tu odbočíme vlevo, abychom ji po pár stech metrech opustili a zatočili doprava na lesní cestu, která se po chvilce spojí s červenou turistickou značkou. No a po červené už to doklepneme až na vrchol. Červená na Krkavec, toť pojem plzeňských bahňáků, jinudy to snad ani nešlo. A jak jsme slibovali v pravidlech, vyznačíme v nej stoupání úsek, kde kontakt se zemí, stromy a opuštění trasy bude znamenat +15 vteřin k času. Doufáme, že tím všechny namotivujeme k tomu, aby to skutečně dali na kole. No, a po téhle stojce už zbývá jen sranda dojezd k rozhledně, kde bude cíl. Jsou to necelé 4 kiláčky, takže by mohly být časy nejlepších kolem 15-ti minut.
Protože trasu nemůžeme pro potřeby tréninku vyznačit dříve než v den závodu a podrobnější mapový podklad nesmíme zde zvveřejnit, přidali jsme alespoň fotopopis na konci článku.


Trať je na mapce a bude vyznačena oranžovými šipkami, či páskou (mlíkem) cca 2 hodiny před závodem. Na trati budou i pořadatelé, takže ztratit by se nikdo neměl. V místech, kde předpokládáme možné střety s jinými návštěvníky lesa (především přejezd Boleveckého potoka) dáme upozornění, přesto ale žádáme všechny účastníky závodu o předvídavost a ohleduplnost k ostatním návštěvníkům lesa, zvěři či lesu samotnému – zbytečně nehlučte, nic neodhazujte a nikoho svou jízdou neohrozte. Při předjíždění pomalejší umožněte bezpečné předjetí rychlejšímu. Jízda mimo trasu závodu a vůbec mimo cesty je zakázana.


Registrace
Karty Bikebase jsou již rozdány, čili by se měla zrychlit. Navíc máte možnost si ZDE stáhnout přihlášku a vyplnit si ji předem.
Kdo má kartu Bikebase, vyplní jen poslední trojčíslí karty a podepíše se, kdo kartu nemá, vyplní vše ostatní.
Protože vás nechceme obtěžovat nevyžádanou poštou, vyjádřete se v příhlášce, zda chcete dostávat e-mailem informace o Plzeňských časovkách.
V případě účasti více než 60 závodníků bude upraven interval startu.


Vyhlášení výsledků
Proběhne v místě startu tj. u autosalónu Porsche na Košutce cca 15 minut po dojezdu posledního závodníka do cíle. Po trase závodu se vracejte jen tak, aby mohli ostatní závodit, raději jeďte jinudy. Drobné zdržení, které nastalo minule byjiž mělo být odladěno (autoři programu nám nechtěně zatajili jedno nastavení, které způsobilo to špatné zařazení některých dětí do kategorií), takže budou bleskurychle k dispozici jak vytištěné výsledky, tak i pamětní listy a export výsledků na web.


Startovné
je 40,– Kč pro držtele karet Bikebase a 50,– Kč pro ostatní + 10,– Kč záloha na číslo.


Měl by být zajištěn bezplatný vstup na rozhlednu na Krkavci pro účastníky Plzeňských časovek s doprovodem. Kola ohlídáme.
Auto s věcmi do cíle opět pojede.


Závod se pojede též jako pomocný kvalifikační závod Letní olympiády dětí a mládeže 2007, konané 19.-24.6.2007 v Ústí nad Labem. Po účely tohoto závodu bude zástupcem ČSC měřen mezičas před závěrečným výjezdem pod Krkavcem (u začátku úseku, kde se bude hlídat slezení z kola), který bude rozhodující pro pořadí v kvalifikačním závodě. Pro pořadí v závodě Plzeňských časovek je rozhodující čas v cíli u rozhledny na Krkavci.
Připomínáme podmínku účasti v kategorii D (do 15-ti let) a to, doložit souhlas se samostatnou účastí v závodě podepsaný zákonnými zástupci nejlépe ve znění: Souhlasíme, aby se náš syn/dcera – jméno, příjmení, rok narození – samostatně zúčastnil závodu Plzeňských časovek v termínu 15.5.2007 na trase Plzeň-Košutka – Krkavec. Datum a podpis zákonného zástupce


Ceny – jako minule, vč. slosování startovních čísel.


Fotopopis trasy:
mapka s vyznačenými místy focení:

profil

03 – asfaltka na kterou se vjede po přejetí louky po startu, pozor zprava na případná vozidla

04 – odbočení z asfaltky – zatím stále po žluté značce

05 – sjezdík – pozor na pěšáky, psíky a ostatní cyklisty!!!

06 – přejezd Boleveckého potoka – opět pozor na pěšáky, psíky a ostatní cyklisty!!!

07 – za potokem mírně vlevo – žlutá značka nás opouští hodně doleva

08 – pak už to je stále rovně bez ohledu na křižovatky s jinými cestami na začátku do kopce, pak chvilku dolů a zase mírně do kopce až k místu, kde se přiblížíme k silnici na Ledce – fotka – stoupání po odbočení od žluté

09 – zde u silnice stále rovně – tedy mírně vlevo a na další křižovatce doprava (odklon od žluté, ta jde doleva)

10 – stále rovně po této cestě

11 – a k lesní asfaltce z Chotíkova do Třemošné – na té doleva a po cca 400 metrech doprava (ne na červenou, až za ní další odbočka vpravo), to je ona

12 – pak po této cestě

13 + 14 – a zde zprava přichází červené značka, po té jedeme až nahoru do cíle


15 – příjezd k nejprudšímu úseku

16 – to je on, v tomto koridoru se pojede, zde bude platit pravidlo o slezení za +15 vteřin – bude vyznačeno cedulemi

17 + 18 – takhle to jel Jirka


19 – pak se to narovná

20 – a přejede se cesta a kolem mapy se dojede k rozhledněS případanými nejastnostmi k trase se na nás obraťte mejlem.

Takže přátelé, potrénujte a 15. května se těšíme na další setkánísponzoři a partneři:

TRUHLÁŘSTVÍ ŘÍHA


Spolek cestovatelů Plzeň
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2006 Cykloklub Plzeň. Pravidla užívání.