tag_error <txp:zem_prblock target="_blank"> ->  : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead  on line 46
Cykloklub Plzeň: Bajkový Král Šumavy
Hledání:
Naše vyjížďky - co se chystá a co bylo najdete
Seriál závodů Plzeňské časovky
Stránka retroprátybusu - naší CYKLOKLUBovny

Cykloklub

Akce

Ostatní akce  |  Slavia  |  Vyjížďky

Bajkový Král Šumavy

Autor: Honza Hakl   06/03/13

Jak jsme jeli Krále Šumavy….…


Letošní Král Šumavy se asi každému účastníkovi zaryje hluboko do paměti, protože, aby si člověk něco pamatoval, tak zážitek musí být silný a je jedno jestli pozitivní nebo negativní. Organizátoři Krále letos na nás závodící mysleli, neboť jezdit v prachu je nepříjemné, a tak trať již několik dní předem výrazně, ale opravdu výrazně, kropili a s kropením nepřestali ani při samotném závodu.
Z našeho klubu se na Krále chystalo několik odvážlivců z nichž před startem odpadli Ti, kterým se na zavlhčenou trať nechtělo. Z těch ostatních zbyli 4 stateční, všichni původně odhodlaní jet dlouhou (protože Král je jen jeden a na co jezdit nějaká princátka, že?).

Pohledy našich účastníků

Honza:
Já jsem do poslední chvíle nevěděl jestli pojedu (zlobil mě žaludek), ale nakonec mě ukecali. Na dlouhou to nebylo a tak jsem si (ač už jsme měl zrušenou registraci) nakonec vyzvedl hezké číslo 2500 na střední trať. Jitka s Alešem vyrazili statečně na dlouhou. Kromě toho, že mi to nejelo a tepal jsem jako bych jel špurt, tak to bylo v celku pěkné. Rozbahněná trať časem velela do kopce pěšky, roviny na plno a z kopce hodně opatrně. Voda v brodech byla fakt studená, chudák řetěz a ta zubatá kolečka, tam to chroupalo opravdu fest. Někdy za půlí tak nějak došly přední destičky, ale trochu to brzdilo (to někteří véčkaři dojížděli úplně bez brzd). U dělení tras s krátkou jsem si odskočil těch 600 m k Františkovu prknu uctít Frantovu památku.
Všechny sjezdy byly moc pěkné a ty technické jsem si užil. Z celé trasy byl asi „nejlepší“ přejezd té louky (tedy spíše rybníka) před cílem, to nemělo chybu. Nutno uznat, že pokropením závod získal úplně jiný náboj, na suchém by to v podstatě byla jen silová nuda, takhle bylo třeba předvést i něco z techniky jízdy a smyslu pro stabilitu. Nohy to nakonec přežily docela dobře a v neděli už jsem lezl na lokotce po stěně :-)
Závěry z mého prvního bajkového Krále:

  • díky všem pořadatelům za organizaci, klobouk dolů
  • boj s živlem nemá chybu
  • bohužel i na bajkách jezdí lidi, kteří nepřemýšlí. Zejména v kopci jsem si připadal jak za kamiony na D1 (prostě uhnout stranou je problém)
  • trasa hezká
  • za rok zase jedu :-)
  • průměrný tep 165 :-(
  • gatě od Goretexu – fantazie…...eště tu bundu….
  • velmi mě zklamalo jak velké množství lidí kecalo v době kdy před startem dlouhé i střední (na krátké jsem na startu nebyl, tak nevím) zvonily zvony na Františkovu památku. Jste neuctivá hovada!!!

To jsem já v cíli před mytím :-)

Kolegové doufám doplní své dojmy.
Aleš po technických problémech nedokončil dlouhou, jel kus střední a do Klatov nakonec dojel po silnici.
Nejlepší a největší výkon podala Jitka, která (i se zablouděním 9 km) skoro dojela dlouhou (109 km) a jen proto, že by nestihla limit (už balili časomíru), jsme ji nabrali do auta 3 km před cílem.


Fotky focené pořadatelem jsou tady
Kliknutím na jméno nebo fotku to skočí na všechny fotky daného závodníka, zdroj fotek:www.ktfo­to.com
Aleš Jitka
Honza Kolčava

| |


Trasa – střední 70 km


Bike route 2,212,356 – powered by Www.bikemap.netVideo – sestřih


Naše výsledky:


pořadí abs. pořadí kat. st. číslo jméno 1. mezičas 2. mezičas celkový čas ztráta v cíli
Dlouhá trať 105 km
  M2 756 Aleš     DNF  
  Z2 812 Jitka 05:00:16.0 08:29:03.8 DNF  
Střední trať 70 km km
376. 233./M1 2500 Honza 04:21:44.8   06:45:17.2 03:16:19.4
549. 56./M3 2384 Kolčava 04:54:50.2   07:50:17.0 04:21:19.2Střední trať dokončilo 654 závodníků, nedokončilo pak 333 závodníků tj. celkem se na ní vydalo 987 odvážlivců!
Všechny výsledky jsou ZDE
Mapa tratí ZDE – má 15 MB.


Nesmrtelný příběh Jak jsem jel Krále Šumavy

Spolek cestovatelů Plzeň
Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2006 Cykloklub Plzeň. Pravidla užívání.